Ѓоковиќ се откажал од 1 милион долари од наградата на „Австралија опен“

Тенисерот Новак Ѓоковиќ, кој ја освои 18. Грен слем титула во својата кариера, деветта на Австралија опен, откако во финалето во недела го победи Данил Медведев во три сета, се согласил да му биде исплатена за 1 милион помалку победничката награда. Пред почетокот на турнирот тенисерот се согласил на џентменски договор со организаторите на „Австралија […]