Позитивно изненадување за Илон Маск: Во секоја куќа во овој македонски град има најмалку по една „тесла“

Основачот на „Тесла“, Илон Маск, еден од најпознатите претприемачи на денешницата, позитивно се изненадил кога разбрал дека жителите на овој град имаат најмалку по една тесла во нивните гаражи. Како што дознаваме, жителите на македонскиот град Кочани, како и околните села, во нивните подруми, гаражи… имаат по најмалку една тесла, некои дури и по пет […]

ШОКАНТНО: Maж совршено може да си го намести креветот иако не бил во војска!

Триесет и четири годишниот Б.А. ги шокирал своите пријатели со видео објавено на неговиот профил на социјалната мрежа Фејсбук, во кое се гледа како совршено сам си го мести креветот, иако никогаш во животот не служел војска. Неговите пријатели воодушени коментираат на видеото, велеќи дека не им се верува што направил. Некои од нив дури […]

Дочекот за Новата 2022. граѓаните го организираа со помош на „Гугл“

Дочекот на Новата година главно помина во домашна атмосфера, барем според статистиката на пребарувачот „Гугл“ каде што граѓаните се обратија за помош при организацијата. Во деновите пред дочекот најбарани поими на интернет пребарувачот биле: „селско месо“, мајонез салата“ и рецепт за кифли. Исто така, годинава не изостана ни организираниот дочек во некој ресторан, каде што […]

Кинезите откриле „Вонземјани“ на Месечината, НАСА тврди „не е за верување“

Откако кинескиот ровер „Јута 2“ е на таканаречената темна страна на Месечината, Вонземјаните или се кријат, или ги нема, или пак не разбираат кинески, бидејќи не можат да ја разберат пораката упатена кон нив, што Кина им ја испратила како одговор на нивниот знак останат на околу 80 километри од роботот – возило, а може […]

(ВИДЕО) Анкета: На Србија не ѝ требаат арапски броеви

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ“ ги шокираше граѓаните на Србија откако минатата година „најави“ дека децата во училиште ќе учат и „арапски“ броеви. Како реагираа граѓаните, па нормално се воодушевија од новините и му порачаа на Вучиќ дека децата секако во училиште учат глупости, па зошто да не и овие „арапски броеви“. Погледнете ја оваа […]

Се ближи „Блек фрајдеј“, продавниците подготвуваат „чистки“ и големи попусти од дури 5 % на третиот артикл

На само еден месец во пресрет на денот на шопингманијата, дознаваме дека продавниците и годинава ќе го одбележат „Црниот петок“ со специјални попусти од дури 5 проценти на третиот артикл. Токму ова денеска го соопшти „Сојузот на синдикатите на сопствениците со попуст на третиот артикл“. На овој начин продавниците ќе придонесат за глобалната акција позната […]

Вознемирен човек ги тужи телевизиите затоа што емитуваат премногу тажни филмови

Вонемирен човек поднел обвинение против неколку телевизии затоа што емитувале премногу тажни филмови. Како што вели тој, кога и да го пуштел телевизорот, било да е работен ден или викенд се некоја жена плачела, на нечие дете не му кажувале кои му се вистинските родители, некоја девојка ја мажеле за човек што не го сака, […]