Во недела, 28 март, пристигнуваат првите 24.000 вакцини преку Ковакс, зголемен бројот на активни и хоспитализирани со Ковид-19

На 28 март во државава ќе пристигне првата пратка од 24.000 вакцини на „Астра Зенека“ преку Ковакс системот, со што, како што најавија властите, треба да почне вакцинацијата на населението. -Оваа недела на 28 март, во 07:55 часот во Скопје пристига првата пратка од 24.000 вакцини на „Астра Зенека“ преку Ковакс системот, објави синоќа на […]