Почина музичарот Горан Јосифовски

Утринава во тешка сообраќајна несреќа починал познатиот музичар од Битола, Горан Јосифовски. Како што сооштија од СВР Битола, Јосифовски утрово околу 5 часот на магистралниот пат Битола – Прилеп излетал од патот со возилото, додека одел на работа. Од здобиените повреди при несреќата, музичарот починал на самото место. Јавноста го знае Јосифовски како поранешен член […]