Македонските ракометари се пласираа во главната фаза на СП

ПОЗИТИВНО SLIDE

Македонската ракометна репрезентација обезбеди пласман во втората, главна фаза на Светското првенство во Египет, откако попладнево во Каиро го совлада Чиле со 32:29.

Во Главната фаза ривали на македонските ракометари ќе бидат Белорусија, Словенија и Русија.