Oблачно со врнежи од снег

ИНФОРМАЦИИ

Денеска не очекува облачно време со врнежи од снег, особено претпладне.

Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од -11 до -5, а минусните температури ќе се задржат и утре со интервал од -8 до -2 степена.

Затоплување на времето се очекува од четврток, а дотогаш темературите ќе бидат под нулата.