Без брашно, млеко и јајца: Рецепт за најлесната чоколадна торта од само 3 состојки

Чоколадната торта е омилен десерт во многу домаќинства. Но, дали знаевте дека можете да направите чоколадна торта без вообичаените состојки како брашно, млеко или јајца? Пробајте го овој едноставен рецепт за чоколадна торта кој многу често го прават оние кои се интолерантни или алергични на глутен и лактоза, а за да го направите ќе ви […]

Фотографија што збуни многумина: Овој маж кој лежи на креветот всушност е торта!

Бен Кулен, познат како „Тhe Bake King“ на својот профил на Инстаграм објави фотографија и многумина ги збуни со неа. Иако изгледаше како што и многумина помислија дека станува збор за маж кој лежи во болнички кревет, се покажа дека тоа е всушност – торта. Имено, раперот Слоутај го замолил Бен да му направи торта […]