Ѓоковиќ доби виза: Ќе биде ослободен во рок од 30 минути, ќе му се платат сите трошоци и ќе му се врати пасошот

Цел свет будно ја следеше ситуацијата со српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ. Судот постигна спогодба со српскиот тенисер и му даде виза да игра тенис на „Австралија опен“. Судијата Ентони Кели рече дека се укинува одлуката за одземање на визата на тенисерот и дека австралиската влада мора да му ги плати сите трошоци на Новак, да […]