Временска прогноза

ИНФОРМАЦИИ

Времето во земјава денеска ќе биде умерено до значително облачно со сончеви периоди, а на места со слаб дожд особено во планинските региони. Ќе дува и слаб јужен ветер.

Утринската температура ќе се движи од 2 до 6, а дневната од 9 до 16 степени.

Во Скопје, умерено до значително облачно со слаб претежно јужен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 4, а дневната ќе достигне до 13 степени.

Од среда следува период на стабилно и претежно тивко време со натпросечни дневни температури.