ГП „Евзони“ кон Грција од утре се отвора за граѓаните на С. Македонија со негативен ПЦР тест, писмен доказ за примени вакцини или позитивен ИГГ

ИНФОРМАЦИИ

ГП „Евзони“ кон Грција од утре се отвора за граѓаните на С. Македонија со негативен ПЦР тест, писмен доказ за примени вакцини или позитивен ИГГ, соопшти премиерот Зоран Заев попладнево преку својот фејсбук профил

Тој посочува дека за тоа бил информиран од грчкиот колега Киријакос Мицотакис.