Пејачката во свој стил објави дека е позитивна на коронавирус

ЗАБАВА FEATURED 2

Пејачката Тамара Тодевска е позитивна на коронавирусот, а тоа го сподели со своите фанови и следбеници на Инстаграм.

Тодевска го објави резултатот од тестирањето на кој според направената анализа е наведено присуство на вирусот SARS CoV-2, а над него напиша: „Ајде нека е честито…“.

Извор: Инстаграм

Пејачката исто така, преку Инстаграм го честиташе и празникот на жената, 8. Март.

„Where there is a woman, threre is magic…
Happy women’s day Среќен 8. Март“, напиша Тамара.