(ВИДЕО) Карпа во облик на слон доказ дека природата прави чуда

Карпа во форма на слон – креација на природата е дел од карпеста формација на архипелагот Вестмански Острови, сместен на околу седум километри од јужниот брег на Исланд. За да го видите ова природно чудо, ќе треба да изнајмите автомобил и да одите во обиколка на Вестманските острови, до кои се стигнува со траект. Кога […]

(ВИДЕО) Најмодерна баба во светот, преку ден продава сирење, преку ноќ работи како „диџеј“

Шеесет и шестгодишната Донг Шунтао стана вистинска ѕвезда откако се појави видео на кое се гледа како таа работи како диџеј во бар во Чангши, во кинеската провинција Хунан. Работата да биде уште поинтересна, кинеската кул баба има редовна дневна работа како продавачка на тофу сирење. Веселата баба преку ноќ игра и „врти плочи“ со […]

(ВИДЕО) Верувале или не: „Голф“ извлече автобус по угорнина со снег

Автобус што не можел да ја искачи угорнината поради снегот, добил неочекувана помош од „голф“. Автомобилот ја спасил ситуацијата, на изненадување на сите присутни кои го снимале и видеото. Херојството на голфот е направено во близина на Штутгарт.

(ВИДЕО) Поп ѕвездите во поддршка на кампањата за ставање крај на насилството врз жени и девојчиња

Во рамки на кампањата „16 дена активизам против насилство врз жени и девојчиња“, македонски поп ѕвезди лансираа песна за поддршка на ставањето крај на насилството. Тамара Тодевска, Дани Димитровска, Антонија Гиговска, Светлана Јовановска, Џон Илија Апелгрин, Лука Ѓоргиевски (Фанк Шуи) и Бранко Николов (Фолтин) настапуваат во песната „Очи црни“ во аранжман на Џијан Емин и […]

(ВИДЕО) По разводот, отишла на фризер и му кажала да прави што сака: Погледнете каква го напуштила салонот

На 55-годишната Кара од САД ѝ била потребна промена, па одлучила да го посети својот пријател од училиште, познатиот стилист Кристофер Хопкинс. Кара сакала да промени нешто во нејзиниот живот, само што завршил бракот со нејзинот сопруг. Нејзе ѝ требало нешто позитивно, нешто што ќе ја направи да се чувствува подобро, поубаво, помладо… Погледнете каква […]

(ВИДЕО) Судија ослободи 96 годишен обвинет за „брзо возење“, причината е затоа што е добар човек

Франческо „Френк“ Каприо е американски адвокат, политичар и работи како главен општински судија во Провиденс, Род Ајленд. Toj e и поранешен претседател на Одборот на гувернери на Род Ајленд. Неговата судска работа се емитува и во телевизиската програма „Caught in Providence“. Во ова видео тој ослободува 96 годишен човек кој „вози само кога мора“ и […]

(ВИДЕО) Французинката Колет Мазе свири на клавир повеќе од еден век

Сто и шестгодишната Французинка Колет Мазе докажа дека годините се само бројка. „Музиката за мене, за мојот дух и моето срце е храна“, вели Мазе. Таа е родена во семејство од средна класа, нејзината мајка била многу строга и ја учела дома, а нејзиниот татко имал фабрика за ѓубрива. Започнала да свири на пијано кога […]

(ВИДЕО) Не е за оние со слабо срце: Најдолгиот мост за пешаци во Португалија

Жителите на португалскиот град Арока се надеваат дека новоизградениот најдолг висечки пешачки мост во светот ќе привлече многу туристи, иако со сигурност оваа импозантна градба долга 516 метри ќе ја тестира храброста на секој кој ќе се реши да ја премине. Хуго Хавиер е еден од првите „среќници“ кој имаше можност да го помине најдолгиот […]

(ВИДЕО) Хит техника за 2021: Еве како да направите златни и сребрени велигденски јајца

Во потрага по интересни техники за фарбање на велигденските јајца пронајдовме две кои во моментот се најпопуларни. Замислете полни чинии со златни и сребрени велигденски јајца? Тоа ќе биде најгламурозниот детаљ од празничната трпеза! Еве како да направите сребрени јајца: Ќе ви бидат потребни: варени јајца, алуминиумска фолија, белки или органски лепак. Подготовка: сварете ги […]

(ВИДЕО) 5 годишно девојче прави 80 салта за 53 секунди

Секој од нас се обидувал да направи некакви опасни потези како дете, но ова 5 годишно девојче од Кина е мајстор во својот занает. За 53 секунди таа направи дури 80 салта, или 82 според некои, бидејќи тешко е дури и да се изброи. Ли Јиамин живее во северниот кинески град Ксинжу, а тренер ѝ […]